baner Wydzialu upowszechniania zasobów
26 stycznia 2016
Logo Patronat ORE

W 2015 roku odbyła się druga edycja programu „Start do Kariery”, która miała na celu dostarczenie uczniom oraz absolwentom szkół o profilu technicznym i zawodowym niezbędnej wiedzy i narzędzi, które pomogłyby im sprawnie wejść na rynek pracy.

Czytaj więcejo: Sprawozdanie z realizacji II edycji programu „Start do Kariery”

05 września 2014

Konkurs „Tomik Literacki Młodych Autorów” o tematyce przyrodniczej skierowany był do uczniów szkół podstawowych w Polsce. Do 15 lutego 2014 r. wypłynęło 6,127 prac konkursowych z 589 szkół.

Czytaj więcejo: Sprawozdanie z XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Tomik Literacki Młodych Autorów”

04 września 2014

We wrześniu 2013 roku ruszyła IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do gimnazjalistów, która promuje zdrowe odżywianie oraz ekologię. Misją projektu jest przekazanie wiedzy z zakresu prawidłowego i wartościowego odżywiania. Dzięki programowi uczniowie dowiadują się o racjonalnym żywieniu, technikach kulinarnych i ekologii.

Czytaj więcejo: Podsumowanie IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"

04 września 2014

W dniach 19-20 sierpnia 2014 r. w gmachu Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się konferencja "TECHNIKI DOBREJ EDUKACJI". Konferencja miała na celu rozwijanie innowacyjnej koncepcji edukacyjnej, a także zaprezentowanie szeregu rozwiązań technologicznych i organizacyjnych umożliwiających edukację na odległość i personalizację edukacji.

Czytaj więcejo: Sprawozdanie z konferencji TECHNIKI DOBREJ EDUKACJI

04 września 2014

W dniach 15-18 czerwca 2014 roku w Krakowie odbyła się I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Transgresje matematyczne”. Jej celem była integracja przedstawicieli różnych dziedzin naukowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele takich dziedzin jak: matematyka, dydaktyka matematyki, pedagogika, psychologia i filozofia.

Czytaj więcejo: Sprawozdanie z I Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Transgresje matematyczne”