baner Wydzialu upowszechniania zasobów
24 listopada 2015

W polskich szkołach coraz częściej pojawiają się dzieci i młodzież, które wracają z emigracji. Do tej pory jednak niewiele wiadomo na temat trudności, z jakimi się spotykają, czego skutkiem są trudności w udzielaniu im skutecznego wsparcia. W odpowiedzi na tę lukę powstał projekt „(Nie)łatwe powroty do domu? Badanie funkcjonowania dzieci i młodzieży powracających z emigracji”

Czytaj więcejo: Konferencja „(Nie)łatwe powroty do domu? Badanie funkcjonowania dzieci i młodzieży powracających z...

23 listopada 2015

"Komiksy ekonomiczne" to innowacyjny projekt edukacyjny, którego celem jest przedstawienie zagadnień związanych z gospodarką w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku.

Czytaj więcejo: „Komiksy ekonomiczne” – Edukacja ekonomiczna poprzez komiksy i specjalnie do nich opracowane...

23 listopada 2015

Tegoroczny temat kampanii to BULLYING (przemoc rówieśnicza). Chcielibyśmy zawiązać w Polsce ANTYBULLYINGOWĄ KOALICJĘ by wspólnie zapobiegać temu zjawisku, uczyć je rozpoznawać i umiejętnie radzić sobie w sytuacjach wymagających interwencji.

Czytaj więcejo: Kampania ”19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

23 listopada 2015

Celem festiwalu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych i programistycznych, doskonalenie umiejętności koncentracji uwagi i logicznego myślenia oraz zapoznanie uczestników z platformami matematyczno-informatycznymi.

Czytaj więcejo: Festiwal naukowy ”Pociąg do matematyki”

20 listopada 2015

Czy da się własnoręcznie zbudować komputer i czy Wasi uczniowie już to zrobili? Czy komputerem może zawładnąć tylko mysz i co by było gdyby do komputera wpiąć marchewkę? Po co w szkole nowe technologie i jak sprawić by nowe technologie pomagały w pracy? Jak skutecznie korzystać z cyfrowych narzędzi na lekcjach? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas drugiej edycji Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”.

Czytaj więcejo: II Konferencja i Targi „Edu IT. Nowe Technologie w edukacji”