baner Wydzialu upowszechniania zasobów
04 grudnia 2014

alt

Podczas konferencji przeanalizujemy dotychczasowe sposoby uczenia i towarzyszące im narzędzia. Podpowiemy jakie możliwości daje współczesnej szkole rozwój nowoczesnych technik badawczych i dorobek e-technologii.

Czytaj więcejo: Konferencja naukowa i warsztaty edukacyjne: „Edukacja medialna i programowanie w cyfrowej szkole”

28 listopada 2014

alt

Okres edukacji wczesnoszkolnej to pierwsze lata nauki dziecka w szkole. Założenia programowe tego etapu wskazują na potrzebę wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dziecka. Integralnym elementem nauki i wychowania ucznia w wieku wczesnoszkolnym jest edukacja zdrowotna, bowiem zdrowie ucznia stanowi podstawę jego efektywnej nauki.

Czytaj więcejo: III Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Metodyczna: "Edukacja zdrowotna w szkole – wspieranie...

24 listopada 2014

alt

W lipcu 2014 r. ogłoszono szóstą edycję konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej. Konkurs był pierwszym etapem innowacyjnego projektu poświęconego edukacji ekonomicznej. W ramach drugiego etapu nauczyciele z całej Polski otrzymają scenariusze lekcji opracowane z wykorzystaniem wybranych komiksów.

Czytaj więcejo: „Komiksy Ekonomiczne” – Edukacja ekonomiczna poprzez komiksy i specjalnie do nich opracowane...

24 listopada 2014

alt

Festiwal stawia sobie za cel kompleksowy przegląd twórczości w dziedzinie filmu dokumentalnego o tematyce społecznej, życiu ludzi wykluczonych i niedostosowanych społecznie.

Czytaj więcejo: Festiwal Filmowy: Życie pod specjalnym nadzorem

21 listopada 2014

alt

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Debacie „Projekt Rapport – jak zapobiegać opuszczaniu szkół przez młodzież ?”. Nie będzie to kolejna konferencja, na której o problemie mówi tylko jedna strona!

Czytaj więcejo: Debata „Projekt Rapport – Jak zapobiegać opuszczaniu szkół przez młodzież?