baner Uczeń zdolny
26 stycznia 2015

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 stycznia 2015 r. działania realizowane w ramach projektu systemowego „Opracowanie i wdrażanie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” będą kontynuowane przez Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych. Szkoły i placówki zainteresowane przystąpieniem do Sieci Szkół Odkrywców Talentów i Miejsc Odkrywania Talentów proszone są o kontakt z Wydziałem SPE.

 

30 sierpnia 2013

30 kwietnia w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy odbył się pierwszy Koźmiński Konkurs Talentów – Talenty 2013, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Talentów. Na gimnazjalnej scenie kilkudziesięciu młodych artystów prezentowało swoje niezwykłe umiejętności. Byli wśród nich muzycy, tancerze, piosenkarze, cyrkowcy, kabareciarze, recytatorzy, plastycy, słowem: ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję. Takiej ilości utalentowanych młodych ludzi zgromadzonych w jednym miejscu Koźmin nie widział od dawna. 

14 sierpnia 2013

W roku szkolnym 2011/2012 Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Zamoyskiego w Janowie Lubelskim, jako pierwsza w mieście i powiecie janowskim otrzymała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. W roku szkolnym 2007/ 2008 w naszej szkole został wdrożony do realizacji „Szkolny system wspierania uzdolnień uczniów”. Systemowe działania przyczyniają się do osiągania przez uczniów licznych sukcesów w konkursach, przeglądach i zawodach sportowych. Sukcesy te mają zasięg gminny, powiatowy, rejonowy, wojewódzki, ogólnopolski oraz międzynarodowy.

08 sierpnia 2013

W sądeckiej „jedenastce” odbył się Dzień Małego Naukowca pt. „Laboratorium przyszłości”. Organizatorom przyświecała idea wprowadzania uczniów w świat nauk ścisłych poprzez eksperymenty i doświadczenia. Zadaniem uczniów klas młodszych było zbudowanie z różnorodnych materiałów robotów. Uczniowie klas starszych (IV-VI) musieli przygotować doświadczenie naukowe z dokładnym wyjaśnieniem zachodzących procesów. Nagrodą były warsztaty informatyczne i nauka programowanie robotów przy użyciu klocków Lego Mindstroms.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego