baner Kompetencje Językowe
13 grudnia 2017

Europejskie Centrum Języków Nowożytnych zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją pluralistyczną na webinarium poświęcone różnorodności językowej. Wydarzenie rozpocznie się 13 grudnia o godzinie 9:30, a zakończy 14 grudnia o godzinie 13:30. Transmisja na żywo dostępna jest w językach angielskim i francuskim. Więcej informacji na temat webinarium oraz program wydarzenia w poniższych załącznikach.

Czytaj więcejo: Różnorodność językowa – webinarium

05 grudnia 2017

W dniach 27 listopada – 3 grudnia 2017 r. w Instytucie Nauk Pedagogicznych w Kiszyniowie odbyły  się szkolenia dla dyrektorów szkół oraz regionalnych przedstawicieli środowiska edukacyjnego Mołdawii  w ramach projektu „Dobre rządzenie podstawą dobrej edukacji”. Projekt jest skoncentrowany na przygotowaniu oraz wsparciu mołdawskiej kadry kierowniczej, której zadaniem jest wdrażanie reform oświatowych w makro- i mikroskali.

Czytaj więcejo: „Dobre rządzenie podstawą dobrej edukacji” – szkolenia

01 grudnia 2017

Zespół Kompetencji Językowych i Wiedzy o Kulturze  (Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych – WRKK) serdecznie zaprasza do zapoznania się z polską wersją publikacji Rady Europy System opisu pluralistycznych podejść do języków i kultur (ang. A Framework of Reference for Pluralistic Approaches to Languages and CulturesFREPA). Dokument  powstał z myślą o nauczycielach, specjalistach w zakresie doskonalenia zawodowego oraz osobach zarządzających oświatą. FREPA  zawiera zestaw narzędzi, wśród których nadrzędną funkcję  pełni inwentarz Kompetencje i zasoby. Ten całościowy i częściowo ustrukturyzowany opis  wpisuje się w cele polityki językowej Rady Europy i rozwija  kompetencje uczniów na każdym poziomie edukacji w dziedzinie różnojęzyczności oraz wielokulturowości.

22 listopada 2017

Zapraszamy do udziału w dwóch nowych kursach realizowanych w konwencji „Story” (historii). Tematem pierwszego jest bezpieczeństwo w komunikacji i w mediach, a drugiego korzystanie z informacji. Nowatorska forma pozwoli Państwu w przystępny sposób zdobyć nową wiedzę i nabyć kompetencje, które będą przydatne na co dzień nie tylko w pracy zawodowej ale i w codziennym życiu.

Czytaj więcejo: Nowe szkolenia e-learningowe


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE