baner Wychowanie i profilaktyka
12 grudnia 2017

Zwracamy się do trenerów oraz realizatorów programu o przesłanie sprawozdań. Termin sprawozdawczy: 1.01.2017-31.12.2017 Termin nadsyłania sprawozdań: 15.01.2018 r. Osoba sporządzająca sprawozdanie i wypełniająca formularz powinna posiadać konto w systemie szkolenia.ore.edu.pl i być zalogowana. Sprawozdanie składa się z dwóch części: I. Szkolenia przeprowadzone w 2017 II. Promocja programu 

Formularz dla realizatorów

Formularz dla trenerów

30 listopada 2017

Nieodłącznym elementem obchodów Światowego Dnia AIDS jest Czerwona Kokardka – symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi. Obecność Kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Czytaj więcej.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS

28 listopada 2017

17 listopada ruszyła kampania edukacyjna Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”. Jej celem jest promowanie dialogu międzypokoleniowego dotyczącego zdrowia, który porusza trudne tematy, jak np. choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Tego samego dnia rozpoczął się Europejski Tydzień Testowania na HIV. Zachęcamy do zapoznania się z założeniami kampanii oraz materiałami edukacyjnymi.

24 listopada 2017

Według danych Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) aż 23,1% nastolatków przyznaje, że zdarzyło im się spotkać z osobą dorosłą poznaną w internecie, a tylko 39% z nich poinformowało o tym rodziców; 29% nie powiedziało o tym nikomu. Z różnych źródeł wiadomo, że rośnie liczba ujawnianych przypadków uwodzenia dzieci online.

Czytaj więcejo: Kampania „Uważni Rodzice”

24 listopada 2017

W dniach 21–24 listopada 2017 r. odbyło się szkolenie przeznaczone dla realizatorów programu zorganizowane przez Wydział Wychowania i Profilaktyki. Zajęcia prowadziła autorka programu – psycholog Joanna Sakowska.

Czytaj więcejo: „Nastolatek” – trzecia część programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” 

 

Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE