baner Wychowanie i profilaktyka
17 lipca 2017

Wydział Wychowania i Profilaktyki zaprasza na szkolenie e-learningowe „Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej. Metoda Wspólnej Sprawy wg Kena Rigbiego”. Celem kursu jest wsparcie merytoryczne pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz specjalistów szkolnych w zakresie skutecznego przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej.

Czytaj więcejo: Szkolenie „Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej”

12 lipca 2017

Śpiew, stanowiąc najlepszą stymulację dla bardzo szybko rozwijającego się mózgu dziecka, daje poczucie bezpieczeństwa, ciepła i bliskości dorosłego.

Wartości, jakie niosą ze sobą muzyka poważna i śpiew, są od wieków uznawane za bardzo ważne, a obcowanie z nimi traktuje się jak prawdziwe święto. Poprzez udział w projekcie Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” dorośli oraz ich dzieci mogą w tym święcie uczestniczyć.Dlatego zapraszamy do śpiewania kołysanek już od początku życia, zgodnie ze słowami Anny Kamieńskiej: „Róża nie zakwitnie jak się nie polewa, dziecko nie urośnie, jak się mu nie śpiewa”.

 

Opracowanie: Dorota Sosna i Anna Wilczyńska

Więcej informacji na stronach:

www.nfm.wroclaw.pl/edukacja/pospiewajmi

www.facebook.com/PospiewajMi

Załączniki:
PlikOpisRozmiarZałączonyOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Mama ma, trochę dobra, trochę zła.pdf)Mama ma, trochę dobra, trochę zła 1074 kB2017-07-12 07:242017-07-12 07:24
14 czerwca 2017

Depresja – co pomoże lepiej zrozumieć problem? Gdzie szukać podstawowych informacji, na jakie sygnały zagrożenia chorobą powinni zwracać uwagę nauczyciele i rodzice? W jaki sposób udzielać wsparcia osobom chorym?

Czytaj więcej

06 czerwca 2017

2 czerwca 2017 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie podsumowujące cykl trzech szkoleń pn.: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki oświatowej”, zorganizowanych przez Wydział Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji na zlecenie MEN.

Czytaj więcejo: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki” – podsumowanie cyklu szkoleń

24 maja 2017

Zapraszamy do zapoznania się materiałami ze szkolenia pn. „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki”, które Wydział Wychowania i Profilaktyki przygotował dla specjalistów z placówek doskonalenia nauczycieli. Materiały można wykorzystać w ramach wdrożenia od nowego roku szkolnego 2017/2018 zmian wynikających z przepisów nowej ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2016 r., poz. 56).

Czytaj więcejo: „Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki” 

 

Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE