Baner WDEZ
15 grudnia 2017

Rozwijanie zamiłowania do zawodu rozpoczyna się już w przedszkolu i jest ważne na każdym etapie życia i edukacji. Dlatego wspieramy uczniów w wyborze kierunku kształcenia – powiedziała Bożena Mayer-Gawron, wicedyrektor ORE, otwierając konferencję na temat zmian w kształceniu i doradztwie zawodowym, która odbyła się 13 grudnia 2017 r. w Warszawie. Uczestniczyli w niej doradcy metodyczni i zawodowi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, nauczyciele konsultanci, pedagodzy, pracownicy bibliotek pedagogicznych, pracownicy młodzieżowych ośrodków socjoterapii (MOS) i młodzieżowych ośrodków wychowawczych (MOW), psycholodzy, specjaliści z placówek doskonalenia nauczycieli, specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Czytaj więcej...

29 listopada 2017

Kurs skierowany jest do nauczycieli realizujących działania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczącymi organizacji doradztwa zawodowego w szkołach, tworzenia wewnątrzszkolnego systemu doradztwa (WSD) oraz poznają metody ewaluacji WSD. Kurs trwa od 4 grudnia 2017 r. do 17 grudnia 2017 r. i będzie prowadzony metodą online na platformie Moodle ORE. Serdecznie zapraszamy! Formularz zgłoszeniowy

27 listopada 2017

Serdecznie zapraszamy na kurs „Podstawy poradnictwa edukacyjno-zawodowego”. Omawiane treści łączą teorię poradnictwa zawodowego z praktyką, pozwalają na przyjrzenie się procesowi doradczemu w kontekście relacji doradca – klient.

Czytaj więcej...

27 listopada 2017

Zapraszamy do udziału w konferencji „Zmiany w kształceniu zawodowym i doradztwie edukacyjno-zawodowym”, która odbędzie się 13 grudnia 2017 r. w Warszawie w Hotelu Novotel Airport przy ul. 1 Sierpnia 1.

Do najważniejszych tematów poruszanych podczas konferencji będą należeć zmiany w systemie edukacji, a w szczególności zmiany w kształceniu zawodowym i doradztwie edukacyjno-zawodowym. 

Czytaj więcej...

22 listopada 2017

Zapraszamy do udziału w seminarium „Jakość w kształceniu zawodowym i doradztwie edukacyjno-zawodowym”, które odbędzie się 7 grudnia 2017 r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji (Warszawa, Al. Ujazdowskie 28) w godzinach 10:00–16:00.

Czytaj więcej...