10 października 2017

Fundacja PlasticsEurope Polska po raz czwarty zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium poświęconym tworzywom sztucznym. Zostaną na nim przedstawione podstawowe zagadnienia związane z chemią polimerów, przetwórstwem tworzyw oraz wykorzystaniem innowacyjnych tworzyw w różnych zastosowaniach – m.in. w technologii druku 3D, medycynie, elektronice, architekturze i sporcie. Omówione zostaną również ekologiczne aspekty stosowania tworzyw sztucznych, rola tych materiałów w ochronie żywności, oszczędności energii i ochronie klimatu, a także zagospodarowanie odpadów i odzyskanie wartości tworzyw. Prezentowane podczas webinarium zagadnienia są tematem książki „Tworzywa sztuczne – nowoczesne materiały”, opracowanej przez Fundację z myślą o kształceniu chemicznym i zawodowym w szkołach ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy webinarium otrzymają bezpłatnie komplet książek, a także broszurę z opisem podstawowych tworzyw sztucznych i zestaw próbek tworzyw do przeprowadzenia w szkole doświadczeń. Prezentowane materiały  mogą być wykorzystane na zajęciach z chemii jako przedmiotu ogólnokształcącego, w ramach kształcenia zawodowego w zawodach chemicznych, ochrony środowiska, a także na zajęciach z materiałoznawstwa, technologiach, np. w zawodach budowlanych, mechanicznych czy wielu innych - tworzywa sztuczne opanowały niemal wszystkie dziedziny gospodarki i życia codziennego. 

 

Webinarium odbędzie się  16 października 2017, godz. 16.30 – 17.30

link do rejestracji   http://bit.ly/2hqKSOz

 

Więcej informacji o webianarium udzieli
Pani dr inż. Edyta Wielgus- Barry
Koordynator ds. projektów edukacyjnych
PlasticsEurope Polska
ul. Trębacka 4 p. 109, 00-074 Warszawa, Poland

Tel. +48 22 630 99 01 - Faks +48 22 630 99 10 - Mobile +48 660 566 535

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.plasticseurope.pl

09 października 2017
code week baner

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych webinariach online poświęconych programowaniu, przygotowanych przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Webinaria odbędą się między 11 a 21 października 2017 r. Wziąć w nich udział mogą zarówno nauczyciele, pojedynczy uczniowie, jak i całe klasy. Z myślą o nauczycielach przygotowane zostały specjalne popołudniowe edycje. Wykłady są prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrafią o kodowaniu mówić ciekawie i przystępnie. Potrafią wprowadzić elementy zabawy, zaciekawić dzieci, a nauczycieli przygotować do prowadzenia podobnych zajęć u siebie w szkole.

Czytaj więcej...

29 września 2017

W roku szkolnym 2017/18  IPN zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym  „Łączka” i inne miejsca poszukiwań, którego celem jest popularyzacja wiedzy o poszukiwaniach nieznanych miejsc pochówków ofiar reżimów totalitarnych. Jego uczestnikami mogą być 6–8 osobowe zespoły uczniów wraz z opiekunem. Projekt jest przewidziany na cały rok szkolny i obejmuje 6 comiesięcznych spotkań oraz finał, który odbędzie się w Pałacu Prezydenckim. Podczas spotkań uczniowie poznają metody wykorzystywane w trakcie poszukiwań i otrzymają zadania do wykonania, a zakończą projekt przygotowaniem 2-minutowych etiud filmowych poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych. Filmy zostaną pokazane podczas uroczystej gali finałowej.

Organizatorami przedsięwzięcia są Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. J. Kurtyki oraz Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Więcej informacji na stronie projektu.

25 września 2017
logo Warszawskiego Instytutu Spraw Strategicznych
Fundacja Warszawski Instytut Spraw Strategicznych zaprasza nauczycieli do udziału w projekcie edukacyjnym „Żywa historia – spotkanie z Weteranem”. Jednodniowe warsztaty 27 września w Centrum Weterana mają na celu zapoznanie nauczycieli oraz przedstawicieli środowisk związanych z edukacją, z działalnością Fundacji i Centrum Weterana oraz grami planszowymi jako pomocą w prowadzeniu lekcji historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Czytaj więcej...

22 września 2017

W dniach 19–20 października w warszawskim Centrum Olimpijskim odbędzie się IV Kongres Edukacja i Rozwój, organizowany rokrocznie przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska.

Czytaj więcej...