baner Wspieranie szkol i nauczycieli
25 lutego 2016

Ośrodek Rozwoju Edukacji przygotowuje się do realizacji nowego projektu pt. „Zwiększenie skuteczności działań pracowników instytucji systemu wspomagania w zakresie kompetencji kluczowych uczniów”. Projekt będzie finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER). Planowany termin rozpoczęcia działań to kwiecień 2016 roku. Już teraz zapraszamy pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych oraz trenerów do udziału kursie, którego celem będzie przygotowanie do wspomagania szkół i placówek oświatowych w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów. Więcej informacji i zapisy na szkolenie Jak wspomagać szkoły w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów? na stronie szkolenia.ore.edu.pl

25 lutego 2016

Ośrodek Rozwoju Edukacji przygotował propozycje planów działania sieci, które mogą służyć nauczycielom konsultantom, doradcom metodycznym oraz specjalistom w prowadzeniu tej formy doskonalenia nauczycieli. Na stronie www.ore.edu.pl znajdują się przykłady zajęć dla nauczycieli dotyczące różnych obszarów pracy szkoły, w tym również profilaktyki i wychowania uczniów. Opracowania są zbiorem pomysłów – treści, metod i narzędzi, które stanowią podpowiedź dla osób, przygotowujących się do prowadzenia sieci. 

17 lutego 2016

Za nami pół roku działalności ogólnopolskiej sieci pt. Wspieranie nauczycieli w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów, która gromadzi nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych. Prace sieci rozpoczęły się od spotkania, w czasie którego określono potrzeby uczestników, sformułowano cele i wstępnie zaplanowano zostały działania. Praca sieci toczy się przede wszystkim na platformie Doskonaleniewsieci.pl – tam uczestnicy wymieniają się doświadczeniami, dyskutują, prezentują zasobów, ciekawostki z zakresu edukacji czytelniczej i promocji czytelnictwa. Ale są też inne formy pracy: w grudniu odbyło się webinarium pt. CzyTo gra – wirtualna gra czytelnicza, które było ciekawą propozycją wzmacniania kompetencji bibliotekarzy w zakresie wykorzystania narzędzi nowoczesnych technologii (TIK), a wraz z nowym rokiem rozpoczął się cykl wyjazdów do różnych bibliotek.

01 lutego 2016

Ośrodek Rozwoju Edukacji  prowadzi wysyłkę publikacji służących pracownikom placówek doskonalenia, poradniom psychologiczno-pedagogicznym oraz bibliotekom pedagogicznym w realizacji nowych form doskonalenia nauczycieli i wspomagania szkół, obowiązujących od 1 stycznia 2016 roku zgodnie z rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej:

  • w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. z 2014 r. poz. 1041 z późn. zm.);
  • w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 199);
  • w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych bibliotek pedagogicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 369).

Instytucje zainteresowane otrzymaniem publikacji prosimy o  przesłanie formularza zamówienia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

20 stycznia 2016

W październiku 2015 roku Ośrodek Rozwoju Edukacji zakończył realizację projektu pt. "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół”. W ramach projektu powstała platforma internetowa www.doskonaleniewsieci.pl, która wspiera prowadzenie nowych form doskonalenia nauczycieli. Platforma jest  adresowana do pracowników placówek doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno – pedagogicznych i bibliotek pedagogicznych, którzy zgodnie z wprowadzanymi zmianami prawnymi, od 1 stycznia 2016 r. są odpowiedzialni za wspomaganie szkół i organizację sieci współpracy dla nauczycieli.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Program Operacyjny Kapitał Ludzki
www.efs.gov.pl

 
 

Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE