Konferencja „Dysleksja wśród dorosłych. Wyzwania dla pracodawcy i nauczyciela”

alt

Dysleksja występuje u co dziesiątej dorosłej osoby i jest tematem, z którym borykają się uczniowie wyższe, a także centra edukacji dorosłych w całym kraju. Trudności dyslektyczne są jednym z najczęstszych powodów niepowodzeń szkolnych i akademickich. Wiążą się z tym dalsze problemy ze znalezieniem satysfakcjonującego zatrudnienia. Niestety nie są szeroko znane sposoby wsparcia tych osób ani wśród osób ani wśród pracodawców. Celem konferencji jest podniesienie świadomości, czym jest dysleksja u osób dorosłych wśród nauczycieli akademickich, oraz pracodawców.

W programie konferencji:

• Wspieranie studentów z dysleksją;
  • Zalety zatrudniania osób z dysleksją;
  • Identyfikacja talentów i mocnych stron;
  • Efektywne użycie technologii;
  • Studia przypadku.

Organizator:

EduBridge

Data i miejsce:

Kraków, 15 września 2014 r.

Adresaci:

Nauczyciele akademiccy, nauczyciele szkół policealnych, nauczyciele centrów kształcenia osób dorosłych, psychologów, pedagogów, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracowników działów kadr, pracodawców, innych zainteresowanych tematyką dysleksji wśród osób dorosłych.

Strona internetowa wydarzenia:

www.dysvet.eu/pl