baner Specjalne potrzeby
26 kwietnia 2017

„Kiermasz podręczników” to narzędzie umożliwiające szkołom umieszczanie informacji o niewykorzystanych, zaadaptowanych podręcznikach oraz pozyskanie lub wypożyczenie wolnych egzemplarzy przez inne placówki. Kiermasz jest jednym z elementów aplikacji adaptacje.ore.edu.pl.

Czytaj więcej...

01 marca 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji, realizujący zadania zlecone przez Ministra Edukacji Narodowej dotyczące adaptacji podręczników szkolnych i książek pomocniczych przeznaczonych dla uczniów niewidomych (w systemie Braille’a) i słabowidzących (w druku powiększonym), uprzejmie informuje o czynnościach, jakie należy podjąć, aby pozyskać zaadaptowane podręczniki na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj więcej...

07 marca 2017

Wersje elektroniczne zaadaptowanych podręczników szkolnych znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji w aplikacji umożliwiającej ich pobieranie i drukowanie w całości lub części, zgodnie z indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi uczniów.

Czytaj więcej...

02 listopada 2016
okładka podręcznika

Posłuchać obrazów” Beaty Jerzakowskiej to podręcznik do języka polskiego stworzony z myślą o uczniach niewidomych i słabowidzących na III i IV etapie edukacyjnym. Jest to publikacja poświęcona malarstwu, uzupełniająca kształcenie literackie i językowe. To innowacyjna pomoc dydaktyczna przybliżająca sztukę osobom niewidomym, pomyślana jako suplement do tradycyjnych podręczników.

Czytaj więcej...