16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day). Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Czytaj więcejŚwiatowy Dzień Żywności

Konferencja z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Sekretarz Stanu w MEN Marzeny Machałek 
odbędzie się 18 października 2017 r. w godzinach 10.00 - 16.00 w siedzibie ORE w Warszawie,  Al. Ujazdowskie 28.

Czytaj więcejKonferencja „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowym”

Scenariusz szkolenia dla pracowników oświaty „Kontakt z dzieckiem w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie”, autorstwa Katarzyny Fenik-Gaberle i Renaty Kałuckiej ma  służyć jako kolejna pomoc dydaktyczna dla osób realizujących szkolenie z zakresu procedury Niebieskich Kart w oświacie. Opracowanie stanowi propozycję sposobu prowadzenia przez psychologa szkolnego, pedagoga, pracownika poradni psychologiczno-pedagogicznej lub doradcę metodycznego szkolenia dotyczącego problematyki kontaktu z dzieckiem, co do którego zachodzi podejrzenie, że może doznawać przemocy w rodzinie.

Czytaj więcejKontakt z dzieckiem w sytuacji podejrzenia przemocy w rodzinie

W dniach od 28 września do 3 października 2017 roku w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji odbyło się szkolenie dla przedstawicieli środowiska edukacyjnego Mołdawii
w ramach projektu „Dobre rządzenie podstawą dobrej edukacji”. W zajęciach wzięli udział pracownicy ministerstwa edukacji oraz instytucji kształcących i doskonalących nauczycieli.

Czytaj więcejGoście z Mołdawii na szkoleniu w ORE

Zapraszamy dyrektorów przedszkoli i szkół na konferencję „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowym”. Spotkanie odbędzie się 18 października 2017 r. w siedzibie ORE w Warszawie,  Al. Ujazdowskie 28.

Czytaj więcejRekrutacja na konferencję: „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w...


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE