„Edukacja regionalna z Etnoekipą”: Zapraszamy nauczycieli na webinaria szkoleniowe!

Źródło: etnoekipa.pl

Już 8 kwietnia rozpocznie się cykl nieodpłatnych szkoleń internetowych dla nauczycieli pt. „Edukacja regionalna z Etnoekipą”. Ich celem będzie pogłębienie wiedzy i umiejętności nauczycieli, edukatorów i animatorów w zakresie prowadzenia lekcji i zajęć o tematyce regionalnej – poświęconych lokalnemu dziedzictwu i kulturze ludowej.

Szczególnym celem webinariów będzie pokazanie możliwości wykorzystania serii publikacji edukacyjnych Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi „Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś” w pracy z uczniami szkół podstawowych.

Dla każdego województwa przewidziane są po dwa szkolenia na różne tematy, które odbędą się w kwietniu i  maju br.

Kalendarium webinariów, regulamin szkoleń i formularz zgłoszeniowy

Webinaria posłużą też jako forum wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i umożliwią zaplanowanie kolejnych działań ugruntowujących obecność tematyki regionalnej na lekcjach i zajęciach szkolnych. Przed przystąpieniem do webinariów zachęcamy do zapoznania się z nagraniami wykładów etnograficznych przeznaczonych dla każdego województwa, dostępnych na stronie internetowej.

Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2024