Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2024

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zaplanowana jest na wtorek 6 lutego 2024 r.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Gala DBI 2024, która odbędzie się 6 lutego 2024 r. dostępna zarówno stacjonarnie (Warszawa), jak i online. Zainteresowane osoby będą miały możliwość zapoznania się z planami na DBI 2024 oraz ciekawymi wystąpieniami eksperckimi i programem artystycznym.

Na stronie wydarzenia znajdują się szczegółowe informacje związane z obchodami DBI 2022, w tym m.in:

Materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznego internetu

Nauczycieli zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć dla uczniów dotyczących bezpiecznego użytkowania internetu, zachęcamy do korzystania z bezpłatnych e-materiałów dostępnych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej:

Źródło: Polskie Centrum Programu Safer Internet, ZPE

Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2024