O kosmosie przy kawie: Symulacje misji kosmicznych

W środę 17 maja o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”. Tym razem porozmawiamy o symulacjach misji kosmicznych oraz o pasji i dążeniu do realizacji kosmicznych celów.

Spotkamy się online.

Elektroniczny formularz zapisu

Zastanawiacie się, czym jest analogowa misja kosmiczna? Gdzie można się na taką misję wybrać? Kto może wziąć w niej udział? Na najbliższym spotkaniu pokażemy Wam, jak wyglądają analogowe misje, kto i dlaczego bierze w nich udział oraz co wartościowego mogą przynieść Waszym kosmiczno-edukacyjnym projektom!

Wiele osób marzy o lotach kosmicznych. Dzięki ich zapałowi, pomysłom i potrzebie sprawdzenia własnych możliwości naukowcy i naukowczynie mogą projektować symulacje kosmicznych misji. Wspólnie z ludźmi z całego świata opracowują rozwiązania, które pomogą astronautom lepiej się przygotować do lotów w kosmos. Podczas najbliższego spotkania poznamy jedną z osób, która już dziś przygotowuje się do tego, by zostać astronautką.

Gościem spotkania będzie Agnieszka Elwertowska.

Agnieszka Elwertowskainżynierka, naukowczyni, analogowa astronautka, kandydatka na Komercyjną Astronautkę amerykańskiej firmy AdvancingX. Od 2017 r. stara się zrealizować swoje marzenie, by zostać kosmiczną astronautką, biorąc udział w licznych symulacjach misji kosmicznych (m.in. pierwsza symulacja misji księżycowej CHILL-ICE wewnątrz tunelu lawowego na Islandii).

W 2022 r. założyła grupę badawczą Otherworld, która zrealizowała pierwszą polsko-brazylijską symulację misji marsjańskiej wewnątrz Habitatu Marte w Brazylii. Jest też pełnomocniczką Fundacji Polski Astronauta 2030, która ma szkolić przyszłych potencjalnych polskich astronautów. W 2022 r. trafiła na listy Forbes 30 under 30 oraz Leaders of the Future. Mimo wielu sukcesów wciąż się dokształca. Obecnie studiuje na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku na kierunku Zarządzanie dla Inżynierów, a wcześniej ukończyła studia inżynierskie z informatyki.

Jakie wątki poruszymy podczas spotkania?

• Habitaty misji kosmicznych (relacja ekspertki)
  • Realizacja kosmicznych pasji (relacja ekspertki)
  • Metodyka wprowadzania tematyki kosmicznej (m.in. wątku misji kosmicznych) do edukacji szkolnej
  • Scenariusze lekcji kosmicznych>