Eksperci kosmiczni w Twojej szkole!

Źródło: CNK

Uczysz w szkole podstawowej (klasy 4–8) lub ponadpodstawowej (klasy 1–4)? Zaproś na swoją lekcję ekspertkę lub eksperta z sektora kosmicznegoZgłoś klasę albo grupę uczniów na bezpłatne „Lekcje nie z tej Ziemi” i stwórz młodzieży możliwość odkrycia w sobie nowych pasji! „Lekcje nie z tej Ziemi” to 45-minutowe spotkania online ze specjalistami związanymi z prężnie rozwijającą się branżą kosmiczną. Zaproszony ekspert komunikuje się z młodzieżą zdalnie – za pośrednictwem ekranów komputerów lub telebimu. Wybór opcji należy do szkoły.

Dzięki bezpośredniej rozmowie z inżynierem, astrofizykiem, projektantką, programistką czy lekarzem medycyny kosmicznej Twoi uczniowie i uczennice odkryją, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliższe ich życiu, niż mogli sądzić. Z niektórych korzystają, choć prawdopodobnie o tym nie wiedzą, na co dzień. Być może „Lekcje nie z tej Ziemi” zainspirują ich do tego stopnia, że zechcą związać swoją przyszłość z branżą kosmiczną?

Jak zaprosić eksperta?

Zapoznaj się z sylwetkami ekspertów i ekspertek oraz tematami lekcji, jakie mogą poprowadzić, na stronie Esero-Polska. Wybierz eksperta i wypełnij formularz. Jeden nauczyciel może zgłosić jedną klasę lub grupę uczniowską na jednym poziomie nauczania. Maksymalna liczba uczestników jednej lekcji to 40 osób.

Uwaga: formularz zostanie aktywowany w dniu zapisów 23.05.2023 i będzie aktywny tylko tego dnia, w godz. 10.00–23.59.

Liczba lekcji jest limitowana. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zakwalifikowane klasy dostaną informację mailową do 26.05.2023.

Realizacja lekcji przewidziana jest w wybranym przez klasę dniu w okresie 5–16.06.2023.

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2023