Edukacyjne bonsAI

głowa kobiety robota
Źródło: pixabay.com
głowa kobiety robotaŹródło: pixabay.com

Zapraszamy liderów w projekcie „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” na kolejne spotkanie rozwijające kompetencje w zakresie edukacji zdalnej i cyfrowej.

Sztuczna inteligencja (AI), na stałe wkroczyła do biznesu, medycyny, transportu. Sprawmy aby od dziś zagościła w edukacji. Czy jest to możliwe? Odpowiedź na to pytanie przyniesie szkolenie „Edukacyjne bosnAI”. Tytuł odwołuje się do gry słów – „bons” w nazwie drzewa „bonsAI” i „AI” skrótu od „sztuczna inteligencja”.

Nauczyciel dziś zostaje edukacyjnym ogrodnikiem, który przy pomocy AI będzie pomagał rozwijać i pielęgnować młode umysły. Zobaczymy, jak AI może pomóc w otwieraniu głów i dokonywaniu niemożliwego, dowiemy się jak AI pomaga uczniom indywidualizować naukę, poprawiając ich skuteczność, jak również jak pozwala nauczycielom na bardziej efektywne planowanie i przeprowadzanie lekcji. Prelekcja ta pozwoli na zrozumienie jak AI wpływa na edukację i jakie ma przyszłościowe korzyści.

Spotkanie odbędzie się 8 maja br., o godz. 18.30. Link do spotkania zostanie przesłany dwa dni przed szkoleniem.

Informacja o prelegencie

Łukasz Gierek – nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Pasjonat druku 3D i ogólnie pojętych nowych technologii w edukacji. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019, 2021 oraz 2022 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Uczestnik, trener i prelegent na międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli (m.in. Toronto, Singapur, Ateny, Helsinki, Wiedeń, Sarajewo). Z zakresu szeroko pojętej edukacji w przestrzeni cyfrowej współpracował i pracował dla: Acer Polska, Dell Polska, Microsoft Polska, Microsoft Worldwide, Wacom Polska, Ambasada USA w Polsce. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic.

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2023