VIII edycjia Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

Zapraszamy młodzież oraz nauczycieli do udziału w VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra. W konkursie Patria Nostra nagrody otrzymują WSZYSCY uczestnicy, niezależnie od miejsca, które zajmą w konkursie. Nagrody będą wręczane podczas uroczystości Gali Finałowej.

Zadanie konkursowe

Stworzenie 60-cio sekundowych filmów i animacji prezentujących ważne wydarzenia z historii Polski. Prace mogą być wykonane różnymi technikami – poczynając od statycznych, ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów (przeważnie samych uczniów) aż po tzw. machinimę – animacje generowane z wykorzystaniem silników gier komputerowych.

Dla kogo jest konkurs?

Konkurs adresowany jest do młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat pod opieką osoby dorosłej. Uczestnicy konkursu to 3-osobowe drużyny uczniowskie pod opieką nauczyciela, rodzica, trenera lub wychowawcy. Drużyna może być zgłoszona przez: szkołę, parafię, klub sportowy, organizację społeczną lub inną instytucję. Dopuszczamy możliwość zgłoszenia drużyny rodzinnej.

• atrakcyjne nagrody rzeczowe otrzymują wszyscy
    uczestnicy konkursu
  • wzorem lat poprzednich spodziewamy się atrakcyjnych
    nagród finansowych dla laureatów. W przypadku zakończonej