Konferencja Maciej Miechowita – odkrywca, lekarz, wychowawca

Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji ma zaszczyt zaprosić do udziału w Konferencji poświęconej Maciejowi Miechowicie, jednemu z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych (obok m.in. Mikołaja Kopernika czy Andrzeja Frycza Modrzewskiego) humanistów przełomu schyłku średniowiecza i początków Renesansu, związanemu z Akademią Krakowską.

Głównym celem konferencji jest przypomnienie, upowszechnienie i popularyzacja dokonań wielkiego Polaka doby Odrodzenia. Dziś znany przede wszystkim historykom i polonistom, niegdyś stanowił sztandarowy przykład nowoczesnego humanisty jako człowieka wszechstronnie wykształconego, twórczego, zafascynowanego nauką, człowiekiem i światem.

Organizatorem Konferencji jest Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, prof. Przemysława Czarnka 21.04.2023 roku w Auli Jagiellońskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po zakończeniu Konferencji zapraszamy uczestników do zwiedzenia wybranych części Krakowa z licencjonowanym przewodnikiem, na koszt organizatora.

Elektroniczny formularz rejestracji

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Michał Filus mail: michal.filus@ore.edu.pl

tel. 022/345 37 51