Kurs trenerski szkół ćwiczeń

Rysunek szkoły i człowieka idącego w jej kierunku. Nad rysunkiem znajduje się napis: Losu wybrańcem się czuję, bo w szkole ćwiczeń pracuję

W dniach 20–22 stycznia 2023 r. odbył się pierwszy zjazd kandydatów na trenerów szkół ćwiczeń.

Cel ogólny szkolenia to przygotowanie trenerów szkół ćwiczeń poprzez:

1. Poznanie celów, zadań i organizacji pracy szkoły ćwiczeń.
  2. Podniesienie kompetencji w zakresie wsparcia realizowanego przez szkołę ćwiczeń.
  3. Doskonalenie umiejętności niezbędnych do realizacji zadań trenera szkoły ćwiczeń.
  4. Kształtowanie postaw sprzyjających wspieraniu rozwoju zawodowego nauczycieli szkół

ćwiczeń.

Podczas trzech dni szkoleniowych uczestnicy kursu wypracowali rekomendacje dotyczące statusu trenera szkoły ćwiczeń. Kontynuacją działań będą spotkania zdalne oraz wizyty studyjne do wybranych szkół ćwiczeń.

Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2023