Konferencja „Edukacyjne drogi przyszłości” za nami

24 listopada 2022 roku w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrowi Mazowieckiej oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN) Wydział w Ostrołęce.

Spotkanie skierowane było do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów wszystkich typów szkół i placówek, przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, członków szkolnych rad rodziców i samorządów uczniowskich, przedstawicieli pracodawców.

Podczas konferencji Tomasz Madej – p.o. Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji przybliżył uczestnikom działania ORE w obszarze szkolnictwa branżowego. Drugie wystąpienie na temat roli doradztwa zawodowego w edukacyjnych drogach przyszłości poprowadziła Marta Koch-Kozioł – kierownik Wydziału Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego. W programie było także wystąpienie Radosława Brzózki, Pełnomocnika Ministerstwa Edukacji i Nauki ds. strategii edukacyjnej na temat planowania strategicznego i uczenia się przez całe życie. Uczestnicy mogli także wysłuchać wykładów dr. Romana Gawrycha, rektora Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku na temat uczelni przyjaznej kształceniu zawodowemu, Marioli Charyton, konsultanta ds. języków obcych MSCDN Wydział w Ostrołęce o kompetencjach językowych w kształceniu zawodowym.

Mieliśmy także okazję zapoznać się z programem edukacyjnym „Laboratoria Przyszłości.

Dziękujemy za zaproszenie.

Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2022