Rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej

Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz prowadząca warsztaty

15 i 16 października odbyło się pierwsze ze szkoleń organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, które poświęcone zostało dziejom polskiego ruchu narodowego.

Uczestnicy dwudniowego spotkania wysłuchali wykładów profesorów: Krzysztofa Kawalca (Uniwersytet Wrocławski), Olgierda Grotta (Uniwersytet Jagielloński) i Pawła Skibińskiego (Uniwersytet Warszawski/Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej), a także wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Bejnar-Bejnarowicz (IDMN) oraz Gabrielę Sierocińską-Dec (Muzeum Historii Polski). Wśród poruszonych tematów pojawił się m.in. problem narodu polskiego jako kategorii historycznej, źródłach ruchu narodowego w Polsce, roli narodowców w odzyskaniu niepodległości i walce o niepodległość podczas II wojny światowej, a także myśli narodowej w literaturze polskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych szkoleniach, na które trwają jeszcze zapisy.

Są to szkolenia dedykowane szczególnie nauczycielom historii, muzyki oraz katechetom. Wszystkie spotkania odbywają się w centrum Warszawy, w Centrum Szkoleniowym IDMN (ul. gen. Wł. Andersa 20), między wrześniem a grudniem bieżącego roku. Część grup spotyka się w formie zjazdowej, inne w formie spotkań cyklicznych. Zapisy odbywają się za pośrednictwem formularzy na platformie szkoleniowej ORE, gdzie znajdują się także wszystkie informacje nt. szkoleń. Można je także znaleźć w harmonogramie.

Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a ich uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział.

Ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatorów projektu:

Michał Gniadek-Zieliński (ORE) – michal.gniadek-zielinski@ore.edu.pl

Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz (IDMN) – agnieszka.bejnarowicz@idmn.pl

Szkolenie dla nauczycieli muzyki i nauczania początkowego:

Polskie tańce narodowe (10–11 XII 2022)

zgłoszenia do 25.11.2022

Szczegóły szkolenia

Szkolenia dla nauczycieli historii:

WEBINARIUM Historia polskiego ruchu narodowego cz. 2 (8, 15 i 22 XI 2022)

zgłoszenia do: 04.11.2022.

Szczegóły szkolenia

Historia Kościoła Katolickiego i katolicyzmu społecznego w Polsce cz. 1 (19–20 XI 2022)