Gala Finałowa Konkursu „Rodzina. Mając siebie − mamy tak wiele”

Konkurs został ogłoszony 15 maja 2022 roku w Międzynarodowym Dniu Rodziny przez Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka. Do dnia 24 czerwca − terminu zakończenia naboru prac konkursowych, nadesłano tysiąc pięćset trzynaście prac.

Komisja powołana przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie (ORE) sprawdziła i oceniła 1358 prac uczniowskich i 155 prac nauczycieli.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą o rodzinie oraz podzielili się osobistymi przeżyciami związanymi z życiem rodzinnym. Pokazali rodziny i relacje, jakie w nich panują. Podkreślali rolę rodziców i dziadków w kształtowaniu charakteru młodego człowieka. Ukazali wartości, którymi należy kierować się w życiu, aby stworzyć silne więzy rodzinne. Pisali o miłości, która przejawia się w drobnych czynach i gestach członków rodziny względem siebie, miłości, która pokonuje trudności i jest fundamentem dla następnych pokoleń.

Wszystkim Uczniom i ich Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy nadesłali prace konkursowe, dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Życzymy wszystkim radości z podejmowanych działań i spełnienia najskrytszych marzeń.

W każdej z czterech kategorii Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego oraz przyznało po cztery wyróżnienia.

Gala Finałowa Konkursu, podczas której ogłosimy nazwiska laureatów oraz wyróżnionych i wręczymy nagrody, odbędzie się 22 października 2022 roku w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 109. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa około 3 godzin.

Lista nagrodzonych

I grupa – uczniowie klas  4–6 szkół podstawowych

Kornel Jedynak, Elizabeth Ford, Kamil Gruszewski Michał Knopik, Emilia Lęcznar, Blanka Roznowska, Franciszek Świtalski

II grupa – uczniowie klas 7–8 szkół podstawowych