Wsparcie zdrowia psychicznego i umiejętności wychowawczych rodziców z Ukrainy

wicedyrektor ORE Marzenna Habib

W dniach 19−22.09.2022 r. oraz 26−29.09.2022 r. odbyły się szkolenia dla realizatorów programu „Dodać Sił”, opracowanego przez grupę polskich i ukraińskich ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Stowarzyszenia Szkoła dla Rodziców i Wychowawców oraz ukraińskiego Stowarzyszenia Skrzydła dla Rodziny.

Głównym celem programu jest wsparcie zdrowia psychicznego i umiejętności wychowawczych rodziców z Ukrainy.

Uroczystego otwarcia szkoleń dokonali dr Tomasz Maciejewski − Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka i prof. Anna Fijałkowska − zastępca Dyrektora ds. Nauki, Marzenna Habib − wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Aleksandra Duda, specjalistka programu Early Childhood Development (ECD) UNICEF Poland.

Projekt realizowany jest przez Instytut Matki i Dziecka i Ośrodek Rozwoju Edukacji, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i w partnerstwie z UNICEF Poland.

Do realizacji programu zgłosiło się ponad 600 ukraińskich psychologów, psychoterapeutów i pedagogów. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 41 osób, które wzięły udział w szkoleniach dla realizatorów, prowadzonych przez ukraińskie trenerki − współautorki programu ze Stowarzyszenia Skrzydła dla Rodziny. Kolejnym etapem projektu będzie przeprowadzenie 60 grup warsztatowych dla rodziców z Ukrainy.

Projekt realizowany jest na podstawie porozumienia między Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie a Instytutem Matki i Dziecka.

Ostatnia aktualizacja: 5 października 2022