Ogólnopolski konkurs naukowy Matużytkownicy

Źródło: educasio.pl/konkurs

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz marka Casio serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie naukowym Matużytkownicy. Konkurs promuje ideę STEAM oraz matematykę jako uniwersalny język spajający ze sobą różne dziedziny naukowe, techniczne, inżynierię oraz sztukę. Konkurs objęło patronatem Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie placówki edukacyjne z Polski. Dwa pierwsze etapy odbywają się na poziomie wojewódzkim. Zespoły opracowujące rozwiązania problemów konkursowych mogą być dowolnej liczebności a uczniowie je tworzący mogą być w różnym wieku.  Jedynie w ostatnim 3. etapie uczniowie wytypują swoje 3-osobowe reprezentacje. Zadaniem uczniów jest opracowanie rozwiązania jednego z trzech zaproponowanych przez jury problemów. To uczniowie wybierają interesujący ich temat. Uczestnicy mogą użyć dowolnych metod, przeprowadzić eksperyment, badanie lub dowód.

Wierzymy, że w ten sposób praca nad projektami naukowymi może stać się wartościową aktywnością integrującą społeczności szkolne. Chcemy aby uczniowie mieli okazję do zaprezentowania zróżnicowanych kompetencji oraz stworzenia wartościowej pracy zespołowej opartej na wykorzystaniu ich indywidualnych cech i umiejętności.

Na szkoły i reprezentujących je uczniów czekają atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się m.in.:

• 16 zestawów kalkulatorów naukowych Casio CEX 991 o wartości 3500 zł. W każdym województwie nagrodę otrzyma jedna szkoła.
  • Zegarki G-shock
  • Keyboardy Casio

Termin zgłoszenia prac konkursowych w 1. Etapie (wojewódzkim) upływa 28.10.2022.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie educasio.pl/konkurs

Ostatnia aktualizacja: 22 września 2022