Zakończyło się szkolenie „1920 – rok, w którym uratowano polską niepodległość”

W środę 10 sierpnia br. odbyło się organizowane przez ORE szkolenie poświęcone problematyce wojny polsko-bolszewickiej. Uczestnicy kursu mieli możliwość wysłuchania wykładów prof. Jana Żaryna, prof. Janusza Odziemkowskiego i dr. Mateusza Ratyńskiego poświęconych szerokim kontekstom wydarzeń 1920 roku, jak również wziąć udział w warsztatach metodycznych, podczas których skupiono się m.in. na kwestiach organizacji zajęć w formie debaty oxfordzkiej, a także metodzie wykorzystania źródeł propagandowych z okresu wojny polsko-bolszewickiej w warsztacie nauczyciela historii.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, a odbyło się w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul Andersa 20 w Warszawie. Nie jest to ani pierwsze, ani ostatnie wspólne przedsięwzięcie. Już wkrótce pojawi się na stronie ORE ogłoszenie o naborze na organizowane wraz z IDMN szkolenia dedykowane historykom, katechetom i nauczycielom muzyki.

Ostatnia aktualizacja: 12 sierpnia 2022