XVIII Konferencja „Informatyka w Edukacji”

W dniach 28–30 czerwca br. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się XVIII Konferencja „Informatyka w Edukacji” (IwE2022). W panelu dyskusyjnym „Laboratoria przyszłości” uczestniczył Tomasz Madej – Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia byli Uczniowie i nauczyciele w szkole przyszłości”. Wykłady, referaty i warsztaty dotyczyły dwóch ważnych aktualnie obszarów działań podejmowanych przez edukacyjne środowisko informatyków: przygotowania nauczycieli oraz metodyki zajęć w laboratoriach przyszłości.

Konferencja Informatyka w Edukacji to kontynuacja działań w zakresie rozwoju kształcenia informatycznego w Polsce. Edukacja ta wpływa na rozwój kluczowych kompetencji społecznych, podnosi poziom świadomości i rozumienia rozwoju współczesnego świata oraz przygotowuje do bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

Konferencja zorganizowana została we współpracy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia.

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2022