Znaczenie panowania Jagiellonów dla dziejów Polski. Webinarium dla nauczycieli w 450. rocznicę śmierci króla Zygmunta II Augusta

Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza wszystkich nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie do udziału w webinarium poświęconym Jagiellonom i tradycjom jagiellońskim, organizowanym przez ORE w związku z 450. rocznicą śmierci ostatniego Jagiellona na tronie polskim – Zygmunta Augusta.

Celem szkolenia jest pokazanie długofalowych skutków panowania Jagiellonów, w tym także tych, które odczuwane są do dnia dzisiejszego. Wybitni uczeni z najlepszych polskich uczelni przedstawią panoramę najważniejszych zagadnień mieszczących się w szeroko pojętym problemie ideowego, kulturowego i politycznego wpływu epoki jagiellońskiej na dzieje i kulturę polską w kolejnych wiekach. Edukatorzy związani z ORE i innymi ośrodkami przedstawią zaś kilka propozycji praktycznych na lekcje i zajęcia pozalekcyjne związane z tytułowym zagadnieniem. Webinarium stanowi także pewien pretekst do poruszenia zagadnienia komunikacji interpersonalnej na lekcjach historii, które będzie poruszone w specjalnym miejscu.

Szkolenie ma formę webinarium. Odbędzie się w dniach 20–21 lipca br. w formie zdalnej. Link do spotkania zostanie przesłany zarejestrowanym uczestnikom z tygodniowym wyprzedzeniem.

Szczegółowy program znajduje się w załączniku do pobrania.

Zapisy na szkolenie odbywają się przez formularz rekrutacyjny ORE.

Na zgłoszenia czekamy do 8 lipca br. lub do wyczerpania dostępnych miejsc.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE. Wszelkie pytania odnośnie wydarzenia prosimy kierować na adres: michal.gniadek-zielinski@ore.edu.pl

Zapraszamy do uczestnictwa!

Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2022