„Moje kosmiczne wakacje 2022” – konkurs POLSA dla uczniów szkół podstawowych

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji konkursu „Moje kosmiczne wakacje 2022”.

Do 5 października br. przyjmowane będą zgłoszenia indywidualne oraz 2–4 osobowych zespołów. Najciekawsze efekty dziecięcych poszukiwań i kreatywności (prace plastyczne, literackie, audiowizualne, a także łączące te techniki) zostaną uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami.

Temat – praca powinna nawiązywać do przynajmniej jednego z następujących zagadnień:

1. 10 lat Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej,
  2. Wehikuł czasu – moja przyszła kariera w sektorze kosmicznym,
  3. Wakacyjne obserwacje nieba

Pierwszemu z powyższych tematów poświęcona jest cała okolicznościowa zakładka na stronie POLSA. Znalazły się w niej np. informacje o dokonaniach polskich astrofizyków, inżynierów i innych specjalistów którzy we współpracy z partnerami z ESA brali udział w wielu przełomowych odkryciach, realizacji nowatorskich projektów, pogłębiających naszą wiedzę o Wszechświecie czy poprawiających jakość życia na Ziemi.

Oprócz tego inspiracji do stworzenia prac konkursowych będzie można szukać na profilu POLSA na Facebooku, gdzie prezentowane będą rozmaite treści edukacyjne – artykuły, materiały wideo, zadania, wyzwania i inne – do zgłębienia, omówienia czy rozwiązania samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub z nauczycielami już po powrocie do nauki.

Wśród nagród znajdą się zestawy książek, gier planszowych, map nieba oraz vouchery do Hevelianum w Gdańsku oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wspaniałą tradycją konkursu jest masowy odzew ze strony dziesiątek szkół z całej Polski. Najaktywniejszych 5 placówek zostanie docenionych pakietami drobnych pamiątek od POLSA. Autorki i autorzy wszystkich prawidłowo zgłoszonych prac otrzymają pamiątkowy elektroniczny dyplom.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie POLSA.

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2022

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego