Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji z delegacją polskich nauczycieli na 12. Europejskim Festiwalu „Science on Stage” w czeskiej Pradze

Tomasz Pitucha, wicedyrektor ORE z delegacją polskich nauczycieli

Tomasz Pitucha, wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji wraz z delegacją polskich nauczycieli wziął udział w 12. Europejskim Festiwalu „Science on Stage” w czeskiej Pradze. Festiwal odbył się w dniach 24–27 marca 2022 r.  W skład delegacji weszli nauczyciele – laureaci krajowego etapu Festiwalu „Nauki przyrodnicze na Scenie” objętego honorowym patronatem, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. SonS (Science on Stage) to największa europejska inicjatywa w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, w której biorą udział nauczyciele z  34 krajów. Celem projektu jest wypracowanie innowacyjnych metod i form nauczania, przy czym tematy projektów są często zgłaszane przez samych uczniów. Festiwale SonS, zarówno na etapie krajowym jak i europejskim przyczyniają się do podniesienia wiedzy i umiejętności dydaktycznych nauczycieli oraz pogłębiają zainteresowanie uczniów przedmiotami ścisłymi i przyrodniczymi. W bieżącej edycji Festiwalu główną nagrodę za projekt D6 – „Wiatrakowy zawrót głowy” – w kategorii Divercity and STEM education otrzymała Gabriela Pluciak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Złotym Stoku.

Tomasz Pitucha, wicedyrektor ORE z przedstawicielką delegacji polskich nauczycieli
Tomasz Pitucha, wicedyrektor ORE na 12. Europejskim Festiwalu „Science on Stage” w czeskiej Pradze
Przedstawicielka delegacji polskich nauczycieli
Tomasz Pitucha, wicedyrektor ORE z delegacją polskich nauczycieli