O kosmosie przy kawie: o planetach, nie tylko na geografii

Centrum Nauki Kopernik zaprasza 16 marca, w środę, o godzinie 18:00 na spotkanie online z cyklu „O kosmosie przy kawie”. Głównym tematem będą planety pozasłoneczne.

Zapisy na wydarzenie przez formularz elektroniczny.

Gościem spotkania będzie Ambasador Edukacji Kosmicznej Grzegorz Marzec, pilot, inżynier lotnictwa i kosmonautyki, analogowy astronauta, prezes zarządu fundacji „Blisko Wszechświata”, popularyzator nauki. Brał udział w dwóch symulowanych misjach kosmicznych. Jednej księżycowej i jednej marsjańskiej. W obu – w roli dowódcy załogi. Obecnie pracuje jako specjalista załogi oraz inżynier habitatu w Analog Astronaut Training Center. Stale współpracuje z Uniwersytetem Dziecięcym i innymi instytucjami, jako wykładowca tematów kosmicznych i nauk ścisłych.

Podczas spotkania uczestnicy porozmawiają o:

• planetach pozasłonecznych
  • wybranych scenariuszach lekcji, opracowanych dla różnych poziomów edukacyjnych, w których wprowadzamy kontekst kosmiczny:
    • na poziomie szkół ponadpodstawowych
    • na poziomie szkół podstawowych
  • prostym doświadczeniu na lekcję
  • kosmicznych konkursach dla dzieci i młodzieży
  • kosmicznych aktywnościach dla edukatorek i edukatorów

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

Ostatnia aktualizacja: 18 marca 2022