Konkurs Nauka dla Ciebie – zachęcamy do udziału uczniów i nauczycieli

Jeszcze do końca tygodnia można zgłosić udział w konkursie „Nauka dla Ciebie”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu i zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Nauki Kopernik. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach wspólnego programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik „Nauka dla Ciebie”. Mogą w nim uczestniczyć drużyny ze szkół podstawowych.

Celem konkursu jest:

• rozwijanie wiedzy nauczycieli na temat tworzenia pomocy edukacyjnych oraz metod aktywizacji uczniów do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów,
  • wzmocnienie kompetencji badawczych uczniów i ciekawości dotyczącej nauki przez kształtowanie umiejętności zadawania pytań, konstruowania, przeprowadzania doświadczeń.

Zgłoszenia do udziału można przesyłać do 27 marca br. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie CNK.

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2022