V edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego

W roku szkolnym 2021/2022 Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje V edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego, który jest międzynarodowym wydarzeniem kierowanym do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dodatkowo przygotowania i udział w Konkursie to znakomita okazja do poznania źródeł danych i wyciągania na ich podstawie prawidłowych oraz ciekawych wniosków. Udział w Konkursie ma na celu przedstawienie roli statystyki w życiu każdego człowieka, w różnych aspektach społecznych.

Europejski Konkurs Statystyczny składa się z dwóch części: krajowej i europejskiej. Obie odbędą się w bieżącym roku szkolnym. Dwie zwycięskie drużyny z każdej grupy etapu krajowego Konkursu (uczniowie szkół podstawowych/szkół ponadpodstawowych) będą mogły wziąć udział w części europejskiej i zmierzyć się z przedstawicielami 18 innych krajów. Zarówno w części krajowej jak i europejskiej przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Rekrutacja uczestników potrwa do 31 stycznia br.

Szczegółowe zasady Konkursu oraz wszelkie inne informacje zamieszczone są na stronie: https://eks.stat.gov.pl.

Zapraszamy szkoły do udziału!

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2022