Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2022

Źródło: saferinternet.pl

Kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zaplanowana jest na wtorek 8 lutego 2022 r. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility − CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) organizowana będzie w formule online we wtorek 8 lutego 2022 r., ale obchody akcji związane z dostępnymi wydarzeniami oraz realizowanymi wraz z uczniami działaniami będą trwały przez cały luty i marzec 2022 r.

Na stronie wydarzenia znajdują się szczegółowe informacje związane z obchodami DBI 2022, w tym m.in:

Materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznego internetu

Nauczycieli zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć dla uczniów dotyczących bezpiecznego użytkowania internetu, zachęcamy do korzystania z bezpłatnych e-materiałów dostępnych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej:

Źródło: Polskie Centrum Programu Safer Internet

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2022