Dobrze ze złością. Jak wspierać dzieci i młodzież w konstruktywnym radzeniu sobie ze złością

Kolejna publikacja z serii Zdrowie psychiczne skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli i wychowawców, a także psychologów i pedagogów zatrudnionych w szkołach. Autorka szeroko omawia w niej temat złości, która w powszechnym odbiorze bywa postrzegana jako emocja niepożądana i przysparzająca kłopotów. Tekst poza sporą dawką teorii na temat emocji podstawowych oferuje czytelnikowi praktyczne wskazówki pozwalające osiągać coraz większy wgląd we własne życie wewnętrzne i potrzeby psychiczne, a przede wszystkim dotyczące tego, kiedy i w jakim stopniu pozwalać sobie na manifestowanie złości oraz jak radzić sobie ze złością własną i innych osób – w tym uczniów. Autorka proponuje możliwe do zastosowania w warunkach domowych i szkolnych strategie przeciwdziałania niekontrolowanym wybuchom złości oraz rozmaite ćwiczenia o charakterze relaksacyjnym pozwalające na nazwanie, wyhamowanie i analizę nieprzyjemnych uczuć doświadczanych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2022