Broszura „Genesis” – naukowa podróż do początku życia człowieka już dostępna

Okładka publikacji „Genesis – początek życia człowieka”

Publikacja „Genesis” przenosi nas do początków życia człowieka. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii uczniowie zapoznają się z najnowszą wiedzą naukową, a nauczyciele zyskają pomoc dydaktyczną i nowatorskie narzędzie edukacyjne z zakresu rozwoju prenatalnego człowieka.

„Genesis. Początek życia człowieka” to broszura skierowana zarówno do nauczycieli − jako wsparcie w realizacji podstawy programowej, jak i do uczniów − jako  nowoczesne narzędzie edukacyjne, prezentujące najnowszą wiedzę naukową o rozwoju człowieka − od poczęcia do narodzin. Publikacja Genesis może służyć jako pomoc dydaktyczna dla szkół ponadpodstawowych podczas lekcji biologii, wychowania do życia w rodzinie, godziny wychowawczej, czy religii.

W materiale zastosowana została formuła tzw. rozszerzonej rzeczywistości, która dostępna jest po pobraniu aplikacji Genesis AR+. Dzięki aplikacji zamieszczone w broszurze zdjęcia i filmiki, na tabletach i smartfonach można obejrzeć w formacie 3D. Przedstawiają one człowieka w poszczególnych fazach rozwoju prenatalnego. Po przyłożeniu urządzenia do książki, na ekranie pojawią się obrazy prezentujące np. układ kostny, czy układ krwionośny.  Dzięki aplikacji odbiorca zobaczy obraz z różnych perspektyw, a nawet  zmieni jego rozmiar.

Genesis przedstawia wiedzę o rozwoju prenatalnym człowieka w sposób nowatorski, a zarazem przystępny. Materiał został przygotowany przez Fundację Małych Stópek oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Tekst broszury oraz filmy i grafiki w pełni odpowiadają wymogom podstawy programowej.

Publikację oraz przygotowane do niej scenariusze lekcji i materiały dla uczniów można pobrać klikając w link na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

Placówki oświatowe zainteresowane bezpłatnym wydaniem papierowym prosimy o przesłanie zgłoszenia z podaniem nazwy i adresu pocztowego na adres promocja@ore.edu.pl.

Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2022