Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż…

Od lewej strony: Pan Tomasz Pitucha, Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie; Pani Agnieszka Karczewska - Gzik, Kierownik Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich; Pani Anna Powązka, nauczyciel konsultant Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich, koordynator ogólnopolskiej akcji ,, Paczuszka dla Maluszka"; Pan dr Marcin Karkut, starszy specjalista Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich

22.12.2021 r. Pracownicy Ośrodka Rozwoju Edukacji wybrali się ze świąteczną wizytą do Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja” w Warszawie. Przywieźli ze sobą mnóstwo prezentów.

To Świąteczna inicjatywa pracowników ORE. W ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka” pracownicy zebrali prezenty gwiazdkowe dla dzieci, które wraz ze swoimi mamami przebywają w placówce przy ulicy Chlubna 9A-9D w Warszawie.

Z dnia na dzień akcja nabierała rozpędu i pracownicy zaczęli przynosić podarunki higieniczne, czyli to co jest niezbędne dla maluchów i ich matek.

Większości z nas święta kojarzą się z radością, wspólnie spędzonym czasem w gronie najbliższych, ubieraniem choinki, wigilią. Jednak w pamięci wielu kobiet i ich dzieci przebywających w placówce pojawiają się także zupełnie inne obrazy – przemoc, alkohol, kłótnie. Mają za sobą trudne doświadczenia, w ich domach bardzo często nie obchodzono Świąt Bożego Narodzenia. Dopiero w Ośrodku mogą poczuć bezpieczeństwo i przeżyć Święta oraz poczuć ich magiczną atmosferę.

Organizując akcję „Paczuszka dla Maluszka” naszym celem było, aby podarować dzieciom i ich mamom przebywającym w ośrodku odrobinę radości i życzliwości, ciepła płynącego prosto z serca.

Na zakończenie świątecznej akcji, pracownicy przekazali wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia: Świąt wypełnionych ciepłem, wzajemnym zrozumieniem i dobrem płynącym z serca dla drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim pracownikom ORE za włączenie się do akcji „Paczuszka dla Maluszka“ i przekazane dary dla potrzebujących. Dziękujemy wicedyrektorowi Tomaszowi Pitucha i Annie Powązka za inicjatywę tej wspaniałej akcji!

Organizatorem akcji „Paczuszka dla Maluszka” jest Fundacja Małych Stópek.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z zakończenia akcji w ORE.

Pani Anna Powązka, nauczyciel konsultant Wydziału Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich, koordynator ogólnopolskiej akcji ,, Paczuszka dla Maluszka" podczas udzielania wywiadu

Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2021