Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego

Źródło: institutfrancais.pl

Międzynarodowy Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego obchodzony od 2019 jest poświęcony nauczycielom języka francuskiego, a także nauczycielom uczącym innych przedmiotów w tym języku w oddziałach dwujęzycznych na całym świecie.

Jaki jest jego cel? Chodzi o dowartościowanie zawodu nauczyciela języka francuskiego poprzez działania i wydarzenia, które integrują i konsolidują to środowisko, tworząc więzi solidarności. W tym dniu zachęcamy nauczycieli do spotkań i rozmów towarzyskich, a także dzielenia się doświadczeniem.

W tym roku Instytut Francuski w Polsce i 5 stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego działających w Polsce (Prof-Europe, Europa Języków i Kultur, Łódzkie Bardziej Francuskie, Bilinguis, Plejada) razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE) i koordynatorem Alliance française w Polsce zaproponują nauczycielom program centralnych obchodów przypadających w dniu 25 listopada 2021.

Więcej informacji na stronie Instytutu Francuskiego oraz w witrynie La journée internationale des professeurs de français

Ostatnia aktualizacja: 15 października 2021