Ruszyła rekrutacja do SkillsPoland 2021

Zapraszamy do udziału w krajowych eliminacjach SkillsPoland 2021. Konkurs odbędzie się 25–26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie.

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. Głównym założeniem projektu jest przede wszystkim promocja szkół, zawodników, szkolnictwa branżowego, ale również mobilizacja i sygnał dla firm, że mamy mistrzów w swoim fachu i należy w nich inwestować. Oprócz samych zawodów organizatorzy planują zorganizować wydarzenia towarzyszące dla szkół i branż: dyskusje, szkolenia, przestrzeń do wymiany doświadczeń i kontaktów z biznesem.

Uruchomiono rekrutację dla następujących konkurencji:

1. Florystyka,
  2. Frezowanie CNC,
  3. Fryzjerstwo,
  4. Instalacje sanitarne i grzewcze,
  5. Instalacje elektryczne,
  6. Meblarstwo,
  7. Mechanika pojazdów rolniczych,
  8. Obsługa gości hotelowych,
  9. Stolarstwo.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.

Ostatnia aktualizacja: 7 września 2021