Ratownicy czytelnictwa ruszają do akcji!

Pod nazwą „Ratownicy czytelnictwa” powstaje liderska wspólnota nauczycieli i nauczycielek – ekspertów w dziedzinie zachęcania do czytania dla przyjemności. Celem akcji jest wspomaganie środowisk szkolnych w upowszechnianiu czytania, edukacji literackiej oraz wsparciu psychologiczno-pedagogicznym dzieci i młodzieży poprzez czytanie książek.

Wizją organizatorów akcji jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie. Czytanie książek buduje takie społeczności.
Do programie mogą przystąpić szkoły, przedszkola i biblioteki publiczne.
Więcej informacji na stronie akcji Ratownicy czytelnictwa

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego