Muzeobranie, czyli jesienny wysyp wydarzeń edukacyjnych w Muzeum Narodowym w Warszawie

Logotyp Muzeum Narodowego w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na jesienne MUZEObranie − cykl wydarzeń edukacyjnych zaplanowanych na rok szkolny 2021/2022.

Powracają popularne cykle muzealne − w programie przewidziane są m.in.: warsztaty dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Oferta skierowana jest do różnych grup odbiorców. Zajęcia dla młodych rodziców rozpoczęły się już 10 września, co tydzień w każdą niedzielę odbywają się warsztaty rodzinne. Muzeum zaprasza także na kursy z historii sztuki, w wersji stacjonarnej i online.

Są także wydarzenia przeznaczone dla szkół i nauczycieli.

W programie dla szkół planowane są następujące lekcje muzealne:

• lekcje stacjonarne (Lekcje do wystawy „Artystka. Anna Bilińska 1854-1893”. Lekcja ma na celu poznanie warsztatu artysty, narzędzi jakimi się posługuje, wyposażenia pracowni. Prezentowane na wystawie są oryginalne przedmioty, sztalugi, taborety, modele gipsowe. Obrazy będą nawiązaniem do rozmowy o tym, jak przebiegała kariera artystyczna Bilińskiej)
  • lekcje plenerowe (tematami zajęć będą: „Muzeum, czyli dom dla dzieł sztuki”, „Skąd się wzięły rzeźby w mokotowskiej Królikarni”, „W relacji. Miasto, ulica, muzeum”, „W relacji. Park, pałac a muzeum”)
  • lekcje on-line (uczniowie spotykają się na żywo z historykiem sztuki , mającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć; prowadzący porozmawia z uczestnikami o sztuce, historii w oparciu o dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego; każda lekcja będzie dopasowana do potrzeb klasy)

Istnieje możliwość zamówienia lekcji specjalnej na temat wskazany przez zamawiającego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty pod adresem:

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w zakładce EDUKACJA. MuzeoBRANIE / Jesienny wysyp wydarzeń edukacyjnych w MNW.

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2021

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego