Konferencja „Prymas Stefan Wyszyński – wychowawca, nauczyciel i mąż stanu”

W dniu 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia (3 VIII 1901 r.), Ośrodek Rozwoju Edukacji ma zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji „Prymas Stefan Wyszyński – wychowawca, nauczyciel i mąż stanu”, która odbędzie się 10 września 2021 r. w Auli im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Postać Prymasa Tysiąclecia i jego nauczanie zostanie ujęte przez prelegentów w bardzo szerokich kontekstach, a zapowiedziane referaty poświęcone są m.in. znaczeniu Wyszyńskiego dla Kościoła powszechnego czy jego nauczaniu etycznemu.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwa seminaria pod tym samym tytułem, dedykowane nauczycielom historii, religii i etyki, które będą miały miejsce 9 i 11 września w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku. Podczas seminariów szczególną uwagę poświęcono sposobom nauczania w szkole o roli dziejowej i myśli Prymasa, zaś uczestnicy otrzymają od organizatorów materiały dydaktyczne pomocne przy projektowaniu lekcji nawiązujących do postaci Kardynała Wyszyńskiego.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na seminaria i konferencję. Rejestracja za pomocą platformy rozpoczyna się 3 sierpnia, zaś kończy 10 sierpnia 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 50 osób. Wszyscy uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg i wyżywienie w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku oraz transport na Kampus UKSW drugiego dnia wydarzenia.

Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w zasadach rekrutacji. O wszystkich tych zmianach będą informować na bieżąco za pomocą strony www.ore.edu.pl lub za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, dr. hab. Przemysława Czarnka oraz Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza. Szczegółowy program dostępny jest poniżej.

Ostatnia aktualizacja: 3 września 2021