Kolejna tura szkoleń on-line dla samorządowców – ruszamy z rekrutacją

©-lightkeeper/Photogenica

Rozpoczynamy rekrutację na II turę szkoleń on-line dla samorządowców. Szkolenia ruszają od 19 sierpnia 2021 roku i potrwają do końca września 2021 roku. Przygotowaliśmy 7 tematów szkoleń z zakresu prawa, nowych technologii i ich wykorzystania w zarządzaniu, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania kryzysowego.

Celem szkoleń jest m.in:

• uporządkowanie wiedzy na temat zmian w przepisach prawa oświatowego wydanych
    w związku z pandemią COVID-19 w obszarze dotyczącym organizacji kształcenia
    i wychowania oraz zapoznanie z głównymi założeniami organizacji kształcenia i wychowania na odległość,
  • przygotowanie uczestników szkoleń do sprawnego przygotowania organizacji pracy szkół  rok szkolny 2021/2022 z uwzględnieniem rozproszonych zmian w przepisach prawa oświatowego,
  • poznanie możliwości wybranych narzędzi technologii informacyjnej i komunikacyjnej (TIK)
    w organizacji edukacji zdalnej, w tym możliwości Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej oraz innych multimedialnych zasobów edukacyjnych w edukacji zdalnej,
  • doskonalenie kompetencji pracowników samorządów w optymalizacji zarządzania zespołami rozproszonymi oraz motywowania pracowników pracujących zdalnie,
  • doskonalenie umiejętności praktycznych związanych z wykorzystaniem technologii informatycznych w zarządzaniu i organizowaniu pracy w JST,
  • doskonalenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz zarządzania sytuacją kryzysową.

Tematy szkoleń:

1. Moduł prawny. Organizacja procesu kształcenia i wychowania – prawne aspekty edukacji zdalnej.  Zdalne zarządzanie szkołami przez organ prowadzącyformularz zgłoszeniowy
  2. Moduł prawny. Przygotowanie organizacji jednostek oświatowych na rok szkolny 2021/2022. Arkusz organizacji pracy jednostki oraz jego wykorzystanie w monitorowaniu pracy jednostek oświatowychformularz zgłoszeniowy
  3. Moduł technologiczny. Zapewnienie bezpieczeństwa cyfrowego w edukacji zdalnej. Przegląd wybranych narzędzi edukacji zdalnej (Ms Teams, Zoom, Google Meet itp.). Multimedialne zasoby edukacyjne i ich wykorzystanie w edukacji. Zintegrowana Platforma Edukacyjna formularz zgłoszeniowy
  4. Moduł technologiczny. Zarządzanie usługami informatycznymi na poziomie organu prowadzącego – wyzwania, możliwości, przykładyformularz zgłoszeniowy
  5. Zarządzanie zasobami ludzkimi. Zarządzanie zespołami rozproszonymiformularz zgłoszeniowy
  6. Zarządzanie zasobami ludzkimi. Monitorowanie pracy pracowników zdalnych
    i motywowanie ich do pracyformularz zgłoszeniowy
  7. Zarządzanie kryzysowe – formularz zgłoszeniowy

Programy szkoleń wraz z materiałami szkoleniowymi (pakiety szkoleniowe) zostały zamieszczone  w nowej zakładce po lewej stronie pn. Wsparcie w pandemii COVID-19 – dla kadry JST.

Informujemy, że przed rozpoczęciem szkolenia konieczne jest zapoznanie się z przygotowanymi materiałami.  Materiały szkoleniowe będą wykorzystywane w trakcie szkoleń przez prowadzących je trenerów. Dają także możliwość samodzielnej pracy nad treściami szkolenia.

W trakcie realizacji szkoleń, planujemy poszerzenie oferty tematów szkoleń w oparciu o zebrane od samorządowców aktualne potrzeby szkoleniowe.

Każde szkolenie trwa 2 dni (każdego dnia po 6 godzin dydaktycznych = 12 godzin) plus przerwy ustalone przez prowadzącego każde szkolenie.

Maksymalna liczba uczestników – 25 osób w grupie.

Szkolenia adresowane są wyłącznie dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego realizujących zadania związane z realizacją zadań oświatowych.

W drugiej połowie sierpnia 2021r.  planowane jest uruchomienie szkoleń dla dyrektorów szkół i placówek.

Nabór na szkolenia:

• 1 krok – zgłoszenie chęci uczestnictwa w wybranym terminie szkoleniu poprzez formularz elektroniczny. Po zgłoszeniu, na wskazany w zgłoszeniu e-mail, zostanie przesłany formularz w postaci „Oświadczenia uczestnika projektu”.

Należy go wypełnić, wydrukować, podpisać i wykonać scan, który następnie należy przesłać na adres e-mail: piotr.matuszak@ore.edu.pl

Oryginalny wypełniony formularz prosimy wysłać pocztą na adres:

Ośrodek Rozwoju Edukacji
Piotr Matuszak
Polna 46 A

Z dopiskiem „Szkolenie dla JST”

• 2 krok – po otrzymaniu od Państwa podpisanego scanu, następuje właściwe zakwalifikowanie na szkolenie. Otrzymujecie Państwo mailową informację o zakwalifikowaniu się na dane szkolenie, link do szkolenia oraz materiały szkoleniowe. Link do szkolenia zostaje wysłany najpóźniej na 2 dni przed terminem szkolenia.

W sprawach organizacji szkoleń osobą odpowiedzialną i uprawnioną do kontaktów jest
Piotr Matuszak – tel. 22 570 83 42.

Szkolenia organizowane są w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów – II etap” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich, w ramach Osi Priorytetowej II, Działania 2.10, Program Operacyjny WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ na lata 2014–2020.

Ostatnia aktualizacja: 22 lipca 2021