Relacja z konferencji „Organizacja nadzoru pedagogicznego w szkolnictwie branżowym w dobie pandemii”

fot. Fotolia.com
fot. Fotolia.com

Koronawirus SARS-CoV-2 zmienił nasze życie. Rano, 4 marca 2020 r. podano w Polsce do publicznej wiadomości, iż potwierdzono dwa pierwsze przypadki zakażenia. Od tego czasu systematycznie dzień po dniu nasza rzeczywistość zmieniała się jak w filmach science fiction, także ta szkolna. I chociaż od kilku lat wstecz, publikowane na stronie dzisiejszego MEiN, podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa nakazywały rozwijanie kompetencji cyfrowej uczniów i nauczycieli, nauczanie zdalne sprawiało wiele kłopotów.

Czas pokazał, że polscy nauczyciele pracują w szkole z powołania. Bardzo chętnie, także poświęcając swój prywatny czas, biorą udział we wszelkiego rodzaju szkoleniach dotyczących kształcenia na odległość. Organy sprawujące nadzór pedagogiczny, w ramach wspierania szkół, organizują konferencje i narady dla dyrektorów szkół i placówek. Przygotowaną przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie konferencję on-line „ Organizacja nadzoru pedagogicznego w szkolnictwie branżowym w dobie pandemii” wsparł Ośrodek Rozwoju Edukacji dwoma wystąpieniami:

• Tomasza Madeja, p.o. Dyrektora ORE, który poruszył temat sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły podczas nauki zdalnej
    oraz
  • Anety Skowrońskiej, kierownik Wydziału Wspierania Kształcenia Zawodowego ORE, która omówiła temat monitorowania realizacji podstawy programowej.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie Szczecińskiego Kuratorium Oświaty.

Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2021