Szkolenie: Ryzykowne zachowania psychoseksualne w okresie adolescencji

© bbbbar / Bank zdjęć Photogenica

Wydział Resocjalizacji i Socjoterapii ORE zaprasza do udziału w szkoleniu „Ryzykowne zachowania psychoseksualne w okresie adolescencji”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2021 r. w formie on-line, za pośrednictwem platformy ZOOM, do której dostęp oraz szczegółową instrukcję otrzymają zakwalifikowane osoby.

Forma doskonalenia skierowana jest do kadry młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, a także pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, bibliotek pedagogicznych oraz nauczycieli szkół ogólnodostępnych.

Celem szkolenia jest rozwój kompetencji w zakresie wspierania nieletnich przejawiających ryzykowne zachowania związane z rozwojem psychoseksualnym.

Zostaną poruszone takie zagadnienia, jak:

• Fazy rozwoju seksualnego i kształtowanie się tożsamości seksualnej
  • Norma a patologia zachowań seksualnych. Zachowania seksualne w określonych przedziałach wiekowych
  • Zaburzenia rozwoju psychoseksualnego – kryteria diagnostyczne
  • Ryzykowne zachowania psychoseksualne w okresie adolescencji – współcześnie
  • Czynniki ryzyka i czynniki chroniące w kształtowaniu się zachowań seksualnych
  • Zasady prowadzenia rozmów z młodzieżą dotyczących seksualności i ryzykownych zachowań oraz prowadzenia edukacji seksualnej

Rekrutacja na szkolenie
(dostępna w terminie od 6 do 12 kwietnia 2021 r. lub do wyczerpania miejsc)

Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2021