7. edycja programu edukacyjnego Finansoaktywni

Zachęcamy do udziału w 7. edycji programu edukacyjnego Finansoaktywni, organizowanego przez Ministerstwo Finansów pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Tematem przewodnim tej edycji są podatki i ich znaczenie w codziennym życiu.

Tegoroczna misja programu: „Podatki. To się opłaca” ma na celu pokazanie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 5–8 oraz do ich nauczycieli.

by wziąć udział w programie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po przesłaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają bezpłatny zestaw edukacyjny. Materiały są dostępne także online i zostały dostosowane do przeprowadzenia lekcji zdalnej.

Etapy konkursu

• I etap: nauczyciele przeprowadzają lekcje edukacyjne na podstawie przygotowanych materiałów i zachęcają uczniów do udziału w konkursie. Następnie zespoły złożone z maksymalnie 3 uczniów przygotowują trwający nie dłużej niż 3 minuty film o podatkach. Nauczyciel zgłasza prace uczniów przez formularz konkursowy. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 17 maja 2021 roku.
  • II etap: komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych projektów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 maja 2021 roku. Zwycięskie zespoły wezmą udział w zdalnym finale, który odbędzie się 16 czerwca 2021 r.

Na 10 najlepszych zespołów czekają atrakcyjne nagrody. Uczniowie otrzymają nowoczesne kamery sportowe i popularne smartbandy. Z kolei do nauczycieli trafią zestawy składające się z bezprzewodowych słuchawek i dysku zewnętrznego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie programu www.finansoaktywni.pl.

Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2021