„Klikam z głową” – jak przeciwdziałać zagrożeniom płynącym z internetu

Poradnik dla rodziców i nauczycieli przygotowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej nie tylko opisuje zagrożenia czekające na użytkowników nowoczesnych technologii, ale również przedstawia sposoby reagowania na te zagrożenia. Materiały zawarte w publikacji są idealnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi i młodzieżą oraz wypracowania tzw. dobrych praktyk.

„Wszystkim zależy na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika. Szczególnie rok 2020 udowodnił, jak ważna jest to przestrzeń, kiedy nie możemy w pełni funkcjonować w realnym świecie. Celem naszych kampanii edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży, realizowanych od 4 lat, jest uczenie, uświadamianie i oswajanie z nowymi technologiami. Dziś publikujemy poradnik dla rodziców i nauczycieli, który jest zbiorem naszej wiedzy i doświadczenia. Mamy nadzieję, że pomoże Państwu w codziennej pracy z dziećmi, poszerzy horyzonty i utwierdzi w przekonaniu, że my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w internecie” – czytamy na stronie UKE.

Poradnik „Klikam z głową” jest do pobrania ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2021