Centrum Nauki Kopernik zaprasza do udziału w 5 edycji konkursu minigrantowego pod hasłem „Skarby z odzysku”- realizowanego w ramach programu Konstruktorzy Marzeń.

Najwyżej oceniane będzie wykorzystanie elektroodpadów w zaproponowanym projekcie.

Do stworzenia wynalazku – nawet najprostszego udogodnienia, które ułatwi życie na co dzień – niech posłużą np. części z porzuconych telewizorów, lodówek, pralek, radioodbiorników, odkurzacze, suszarki, zużyte zabawki mechaniczne. Inspiracji można szukać koło domu, w szkole, na osiedlu, w gminie.

W zgłoszeniu konkursowym należy opisać, jak zamierzacie wykorzystać elektrośmieci w Waszym projekcie. Nagroda, to 3500 zł na jego realizację!

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 8–19 lat wraz z opiekunem/ opiekunami. Uczestnicy mogą być przedstawicielami wszelkich inicjatyw edukacji formalnej i nieformalnej, które nie pobierają opłat za prowadzone zajęcia.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21 lutego 2021

Ogłoszenie wyników: 10 marca 2021