Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – Lekcje o Ziemi z kosmosu

fot.esero.kopernik.org.pl

Centrum Nauki Kopernik zachęca do rejestrowania się na bezpłatne warsztaty online przygotowane przez Biuro Edukacji ESA. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

WARSZTAT: Teach with Earth from space: Climate and Scientific methodology

Temat: Lekcje o Ziemi z kosmosu: Klimat i metoda naukowa
daty spotkań: 17 i 24 lutego 2021
godziny: 16:30 – 18:30 CET
poziom: szkoły podstawowe

Podczas warsztatów nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób niektóre z najważniejszych wskaźników, których naukowcy używają do badania zmian klimatycznych, mogą wesprzeć np. lekcje przedmiotów ścisłych, przyrodniczych, geografii. Uczestnicy będą badać wpływ topnienia lodu na lądzie i morzu w wyniku globalnego ocieplenia. Poznają również EO Browser, narzędzie online, które zapewnia łatwy i bezpłatny dostęp do zdjęć satelitarnych z różnych misji obserwacji Ziemi. To świetne narzędzie do wykorzystania w klasie lub w pracy zdalnej z uczniami!.

Zapisy trwają do 1 lutego 2021 r., godzina 23:59

Formularz zapisu i szczegóły dotyczące warsztatu Teach with Earth from space: Climate and Scientific methodology

WARSZTAT: Run experiments on the ISS using Astro Pi

Temat: Wysyłanie programów na Międzynarodową Stację Kosmiczną z wykorzystaniem komputerów Astro Pi: programowanie i eksperymenty naukowe
daty spotkań:
 17 i 24 marca 2021
godziny:
poziom:
szkoła podstawowa klasy 7–8, szkoła średnia

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawy oprogramowania komputera Astro Pi i zestaw jego czujników. Skonfigurują i nauczą się programować Astro Pi w języku Python, w którym te małe komputery się komunikują.

To pomoże nauczycielom wziąć udział wraz z zespołem uczniów w wyzwaniach Astro Pi. Na przykład, by nawiązać komunikację się z astronautami na pokładzie ISS. Astro Pi jest zdolny także do przeprowadzania eksperymentów naukowych.

Zapisy trwają do 8 lutego 2021, godzina 23:59

Formularz zapisu i szczegóły dotyczące warsztatu Run experiments on the ISS using Astro Pi

Źródło:  Biura Edukacji Kosmicznej ESERO

Ostatnia aktualizacja: 29 stycznia 2021