Webinarium: Rozwiązania cyfrowe wspierające aktywność fizyczną w szkołach

Realizatorzy fińskiego programu Szkoły w ruchu (Schools on the Move) organizują webinarium, podczas którego można uzyskać informacje o tym, w jaki sposób rozwiązania cyfrowe wspierają szkolną aktywność fizyczną w ciągu dnia. Język roboczy spotkania – angielski.

Termin: środa 25.11.2020 r.

Temat: Rozwiązania cyfrowe wspierające aktywność fizyczną w szkołach

Rejestracja na webinarium (można się zarejestrować poprzez ten link)

Szkoły w Ruchu to oparty na badaniach program promujący aktywność fizyczną w szkołach w Finlandii. Program zaczął się jako pilotażowy projekt w 45 szkołach w 2010 roku, a teraz obejmuje ponad 90 procent szkół podstawowych w Finlandii. W programie przyjęto założenie, że poprzez włączanie aktywności fizycznej do codziennego życia szkoły, można poprawić nie tylko zdrowie i samopoczucie uczniów, ale także efekty uczenia się oraz stworzyć spokojną atmosferę pracy i wzmocnić relacje wśród uczniów.

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020